Zamówienie publiczne na usługi - odbiór i zaqgospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych oraz odpadów komunalnych segregowanych od właścicieli nieruchomości.
Zamówienie publiczne na usługi - odbiór i zaqgospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych oraz odpadów komunalnych segregowanych od właścicieli nieruchomości.
Polska-Raszków: Usługi wywozu odpadów
2014/S 186-328287
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Gmina i Miasto Raszków
Rynek 32
Punkt kontaktowy: Urząd Gminy i Miasta Raszków, ul. Rynek 32, 63-440 Raszków
Osoba do kontaktów: Henryk Krawczyk
63-440 Raszków
POLSKA
Tel.: +48 627343510
E-mail: kancelaria@raszkow.pl
Faks: +48 627350665
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.raszkow.pl
Dostęp elektroniczny do informacji: http://www.raszkow.bip.net.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina i Miasto Raszków
Kod NUTS PL416
1. 1) odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym:
a) odbieranie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych),
b) odbieranie odpadów segregowanych,
c) odbieranie odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Wykonawca odbierze z nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, każdą ilość wystawionych przez właścicieli tych nieruchomości odpadów komunalnych;
Odbiór i zagospodarowanie odpadów niesegregowanych (zmieszanych) oraz segregowanych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy i Miasta Raszków z następujących miejscowości: teren miasta Raszków oraz z niżej wymienionych miejscowości znajdujących się na terenie gminy: Bieganin, Bugaj, Drogosław, Głogowa, Grudzielec Nowy, Grudzielec, Janków Zaleśny, Jaskółki, Jelitów, Józefów, Koryta, Korytnica, Ligota, Moszczanka, Niemojewiec, Pogrzybów, Przybysławice, Radłów, Rąbczyn, Skrzebowa, Sulisław, Szczurawice, Walentynów. Lokalizację ulic na terenie miasta Raszków oraz lokalizację miejscowości na obszarze gminy przekazano na załączonych mapach stanowiących zał. nr 1 (miasto Raszków) oraz zał. nr 2 (teren gminy) do SIWZ.
Odbieranie odpadów z zabudowy jednorodzinnej
Na terenie zabudowy jednorodzinnej obowiązywać będzie system mieszany pojemnikowo - workowy zbiórki odpadów komunalnych:
1. Niesegregowane odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01):
1) Niesegregowane (odpady komunalne odbierane będą z pojemników o pojemności 120 l lub 240 l od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy – właściciele nieruchomości zapewniają ww. pojemniki na danych nieruchomościach oraz utrzymują je w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
2) Częstotliwość odbioru zmieszanych odpadów komunalnych - 2 razy w miesiącu, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i przez niego zaakceptowanym.
3) Ilość nieruchomości zamieszkałych (na stale, jak też nieruchomości zamieszkałych czasowo), wraz z ich adresami zawarte są w załączniku nr 5 do SIWZ.
4) Nieodebranie przez Wykonawcę z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem –skutkuje obowiązkiem dokonania takiego odbioru najpóźniej w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia faksem lub e-mailem od Zamawiającego.
5) Obowiązkiem Wykonawcy jest zagospodarowanie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, jak również comiesięczne przedstawianie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności.
6) Obowiązkiem Wykonawcy będzie również posprzątanie wokół ww. pojemników.
2. Selektywnie zebrane odpady komunalne (odpady segregowane), w tym odpady opakowaniowe (kody 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40):
1) Odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych na terenie zabudowy jednorodzinnej będzie się odbywać w systemie workowym. Wprowadza się 2 rodzaje worków:
a) żółty - na odpady z tworzyw sztucznych, metali, papieru i tektury oraz opakowaniowych odpadów wielomateriałowych
b) zielony - na odpady ze szkła.
2) Worki na odpady segregowane będą przekazywane przez Gminę nieodpłatnie Wykonawcy, który będzie dostarczał je na bieżąco właścicielom nieruchomości zamieszkałych
3) Częstotliwość wywozu worków do odbioru od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych - 1 raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i przez niego zaakceptowanym.
4) Nieodebranie z nieruchomości worków wystawionych zgodnie z harmonogramem oraz nieprzekazanie worków na wymianę - skutkuje obowiązkiem Wykonawcy, by najpóźniej w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia faksem lub e-mailem od Zamawiającego usługę będącą przedmiotem zgłoszenia wykonać.
5) Obowiązkiem Wykonawcy jest:
a) uzupełnianie właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych na: papier, szkło, plastik i metal oraz odpady wielomateriałowe, po każdorazowym odbiorze, poprzez pozostawianie przy wejściu na nieruchomość nowych pustych worków w dniu odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych.
b) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz comiesięczne przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności.
4. Odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) i zużyty sprzęt elektryczny
i elektroniczny (kody 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36)
1) Odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywać się będzie bezpośrednio sprzed posesji właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy
2) Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – 1 raz w roku, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i przez niego zaakceptowanym.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz w miesiącach następujących po miesiącach zbiórki przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności.
Odbieranie odpadów z zabudowy wielorodzinnej
1. Niesegregowane odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01)
1) Odpady niesegregowane odbierane będą z pojemników o pojemności1100 l lub 5-10 m3 od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
2) Częstotliwość odbioru ww. odpadów dwa razy w miesiącu, zgodnie z harmonogramem wykonanym w porozumieniu z Zamawiającym przez niego zaakceptowanym.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz comiesięczne przedstawienie Zamawiającemu w szczególności dowodów potwierdzających te czynności.
2. Selektywnie zebrane odpady komunalne (odpady segregowane), w tym odpady opakowaniowe (kody 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40):
1) Odbiór selektywnie zebranych odpadów na terenie zabudowy wielorodzinnej prowadzony będzie w systemie pojemnikowo-workowym.
3. Odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kody 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36)
1) Odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywać się będzie z miejsc wyznaczonych przez zarządców budynków (na przykład przy pojemnikach, altankach śmietnikowych itp.).
2) Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – 1 raz w roku, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę i uzgodnionym przez Wykonawcę. Harmonogram będzie podlegał akceptacji Zamawiającego.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz, w miesiącu następującym po miesiącu zbiórki, przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności.
Dane charakteryzujące zamówienie:
1. Ilość nieruchomości:
1) liczba nieruchomości zamieszkalych na terenie Gminy i Miasta Raszków: 2689
2. Informacja o orientacyjnych ilościach odpadów odebranych z terenu Gminy
(szacowane na podstawie sprawozdań składanych przez przedsiębiorców posiadających zezwolenie na odbieranie odpadów komunalnych oraz na podstawie zestawienia ilości odebranych odpadów komunalnych w okresie: od 01.07.2013 r. do 30.06.2014 r., jednakże do wyliczeń wziętoilość odpadów zebranych w okresie od 01.01.2014 do 30.06.2014 r.
Ilość wytworzonych na terenie Gminy i Miasta Raszków odpadów komunalnych nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie.
Wielkość odpadów komunalnych niesegregowanych określa się według obliczeń szacunkowych:
a) Od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. - 2 800 Mg
b) Od 01.01.2016 r. do 31.12.2016 r. - 2 800 Mg
razem 5 600 Mg
Wielkość odpadów komunalnych segregowanych określa się według obliczeń szacunkowych.
a) Papier - 23 Mg
b) Szkło - 400 Mg
c) Tworzywo sztuczne - 184 Mg
RAZEM 607 Mg
Wielkość odpadów wielkogabarytowych szacuje się według obliczeń: - 97,66 Mg
90511000, 90513100, 90512000, 90514000, 90533000, 90500000
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. tj.:
a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Gminy i Miasta Raszków w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości,
obejmujący co najmniej rodzaje i kody odpadów komunalnych, wymienionych poniżej:
Kategoria odpadu
Kod odpadu
Zmieszane odpady komunalne
20 03 01
Szkło
15 01 07, 15 01 06, 20 01 02
Papier
15 01 01, 15 01 06, 20 01 01
Tworzywa sztuczne
15 01 02, 15 01 06, 20 01 39
Metale
15 01 04, 15 01 06, 20 01 04
Opakowania wielomateriałowe
15 01 05, 15 01 06
Opdady wielkogabarytowe
20 03 07
b) aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych lub gotowość przyjęcia odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów.
c) Wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
1) posiadania wiedzy i doświadczenia, tj.: prowadzenie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie - działalności gospodarczej związanej z gospodarowaniem odpadami.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
3) sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.:
a) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
b) opłaconej polisy, w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
2. Zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganych warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych do oferty dokumentów i oświadczeń według kryterium spełnia/nie spełnia. Wykonawca niespełniający któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu zostanie wykluczony na podstawie art. 24 ustawy PZP.
3. Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że nie zachodzą wobec niego podstawy do wykluczenia z niniejszego postępowania. W tym celu Wykonawca przedstawi oświadczenia i dokumenty określone w niniejszej SIWZ.
4. Zasady wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (konsorcjum):
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przepisy i wymogi dotyczące Wykonawcy stosuje się również do wykonawców występujących wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
XIII. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca składa następujące dokumenty i oświadczenia:
1) oświadczenie zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych – złożone zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 6 do SIWZ,
2) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Gminy i Miasta Raszków w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
3) zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu i zbierania odpadów, wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawą o odpadach,
4) wykaz wykonanych i wykonywanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Zamawiający wymaga potwierdzenia wykonywania usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości. Wykonawca powinien przedłożyć dowody potwierdzające doświadczenie i rzetelność świadczenia tożsamych dla podmiotów o potencjale co najmniej 1000 posesji jednorodzinnych i 1 posesji wielorodzinnych – bloki (załącznik nr 7 do SIWZ) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli zostanie wykazana co najmniej jedna tożsama usługa.
Dowodami , o których mowa powyżej są:
- poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal Wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
- w razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, które budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
- zastosowanie znajduje również zapis § 9 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
5) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi wykazać, że (załącznik nr 7 do SIWZ)
a) dysponuje lub będzie dysponować samochodami specjalistycznymi i samochodem ciężarowym, spełniającym wymagania techniczne określone przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi, w ilości:
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników 1 100 l, 120 l, 240 l oraz 1 pojazd do kontenerów o poj. 5-10 m3, dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych, pod warunkiem posiadania certyfikatu i legalizacji. Zamawiający wymaga aby samochody były wyposażone w GPS.
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z worków, jeden samochód ciężarowy przystosowany do odbioru odpadów wielkogabarytowych, 1 samochód ciężarowy z HDS. Zamawiający wymaga aby samochody były wyposażone w GPS.
6) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy wykazane zostanie posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytowa o wysokości nie niższej niż 300 000,00 zł.
7) opłaconą polisę w zakresie prowadzonej działalności w wysokości nie niższej niż 500 000 zł, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
2. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b
ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych
podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy
stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich
zasobów, może żądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy -dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 4-5, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, złożone zgodnie ze wzorem określonym w załączniku do 8 SIWZ,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych,
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
7) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
4. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 ustawy Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 3:
a) pkt 2-4 i 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma
siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) pkt 5 i 7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego
miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w
zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy;
6. Dokumenty, o których mowa w ust. 5 lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 5 lit. a tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
8. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 5, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio.
9. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
10. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
12. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
13. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
14. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
15. Dokumenty sporządzane w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
16. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.
17.Wykonawca, wraz z wnioskiem lub ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik nr 9 do SIWZ).
2 ) opłaconą polisę w zakresie prowadzonej działalności w wysokości nie niższej niż 500 000 zł, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b
ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych
podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy
stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich
zasobów, może żądać:
3) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy -dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 4-5, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
4) dokumentów dotyczących w szczególności:
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Wykonawca winien złożyć :4) wykaz wykonanych i wykonywanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Zamawiający wymaga potwierdzenia wykonywania usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości. Wykonawca powinien przedłożyć dowody potwierdzające doświadczenie i rzetelność świadczenia tożsamych dla podmiotów o potencjale co najmniej 1000 posesji jednorodzinnych i 1 posesji wielorodzinnych – bloki (załącznik nr 7 do SIWZ) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli zostanie wykazana co najmniej jedna tożsama usługa.
Dowodami , o których mowa powyżej są:
- poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal Wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
- w razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, które budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
- zastosowanie znajduje również zapis § 9 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
5) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi wykazać, że (załącznik nr 7 do SIWZ)
a) dysponuje lub będzie dysponować samochodami specjalistycznymi i samochodem ciężarowym, spełniającym wymagania techniczne określone przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi, w ilości:
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników 1 100 l, 120 l, 240 l oraz 1 pojazd do kontenerów o poj. 5-10 m3, dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych, pod warunkiem posiadania certyfikatu i legalizacji. Zamawiający wymaga aby samochody były wyposażone w GPS.
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z worków, jeden samochód ciężarowy przystosowany do odbioru odpadów wielkogabarytowych, 1 samochód ciężarowy z HDS. Zamawiający wymaga aby samochody były wyposażone w GPS. Zamawiający uzna za warunek spełniony jeśli Wykonawca przedstawi opisanego sprzętu powyżej i złoży oświadczenie o posiadaniu lub prawie do posiadania bazy transportowej opisanej powyżej.
Sekcja IV: Procedura
Miejscowość:
Otwarcie ofert nastapi w Urzedzie Gminy i Miasta Raszków, ul. Rynek 32, pokój nr 16
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: takDodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Otwarcie ofert jest jawne i dostępne dla wszystkich.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: II półrocze 2016
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia SIWZ zamieszczona będzie na stronie internetowej www.raszkow.bip.net.pl (przetargi). Zamawiający zgodnie z art. 27 ustawy PZP dopuszcza przekazanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji faksem - wyłącznie na numer faksu 48 62 735 06 65 z zastrzeżeniem pkt 4 i 5. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna. Zamawiający nie wyraża zgody na porozumiewanie się oraz przekazywanie oświadczeń drogą elektroniczna. 1) Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę;
2) Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub o wycofaniu oferty powinno zostać złożone w sposób i formie przewidzianych dla złożenia oferty, z zastrzeżeniem, że opakowanie oferty musi zawierać dodatkowe oznaczenie „ZMIANA”/”WYCOFANIE”.Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
publicznych:
1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na
podstawie ustawy.
2) Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechania czynności zamawiającego, której zarzuca
się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz
wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej
opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego
certyfikatu.
4) Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania
w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,
iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli
przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów
określonych w art. 27 ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zgodnie z art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia-jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy prawo zamówień
publicznych, albo w terminie 15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych
warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 1) i 2) wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w
którym powzięto lub przy zachowaniu należytej starannościmożna było powziąć wiadomość o okolicznościach
stanowiących podstawę jego wniesienia.
3. Szczegółowe regulacje dotyczące składania odwołań, a także innych środków ochrony prawnej zawarte są w
ustawie Prawo zamówień publicznych, a w szczególności w jej Dziale VI.
Urząd Zamówień Publicznych – Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
Metadane
Źródło informacji: | Henryk Krawczyk |
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Mateusz Pluta |
Data wprowadzenia: | 2014 |
attach_file Załączniki
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia | odt | 54,28 kB | |
Załacznik nr 1 | 6,99 MB | ||
Załącznik nr 2 | 6,80 MB | ||
Załącznik nr 3 | 84,19 kB | ||
Załącznik nr 4 | 39,14 kB | ||
załącznik nr 5 | odt | 12,02 kB | |
Załącznik nr 6 | odt | 14,96 kB | |
Załącznik nr 7 | odt | 18,14 kB | |
Załącznik nr 8 | odt | 14,79 kB | |
Załącznik nr 9 | odt | 16,06 kB | |
Załącznik nr 10 | odt | 17,01 kB | |
Załącznik nr 11 | odt | 14,00 kB | |
Załącznik nr 12 - wzór umowy | odt | 31,00 kB | |
Załącznik nr 13 | odt | 11,81 kB |